Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

Libor_S napsal(a):

Celková čísla jsou nepodstatná. Číňani určitě dodržovali opatření důkladněji než na Západě (jsou zvyklí poslouchat a vědí, že jsou sledovaní), takže není důvod nevěřit, že se rozšiřování podařilo zastavit lépe.

Tvá důvěra v bullshit čísla produkované orientální totalitní despocii je opravdu k trpkému pousmání. To je asi jako věřit Rusákům, že při 120,000 oficiálně nakažených mají oficiálně 1,200 mrtvých. 

0 Citovat

K situacii vo Svedsku - k doktorovi sa clovek prakticky nedostane, v polke marca predlzenie predpisu na lieky ktore uzivam uz niekolko rokov trvalo cca 4 dni namiesto tradicnych 2-3 hodin. V nemocnici na to nikto nemal cas.

Lekari a sestricky nas na socialnych sietach prosia, aby sme sa nevenovali rizikovym aktivitam ako rubanie dreva alebo jazda na motorke, lebo nemaju dost kapcit teraz riesit urazy. A hladaju dobrovolnikov, ktori budu vo volnom case pomahat s vyrobou ochrannych prostriedkov. 

Kolegova zena robi na meste so seniormi. Bola niekolko tyzdnov velmi zaneprazdnena lebo nemocnice ziadaju domovy dochodcov aby prevzali cast starostlivosti o pacientov, kedze sa nestihaju postarat o vsetkych. Potom dostala horucky, uz je niekolko tyzdnov doma takze nemam aktualne informacie, ako situacia postupuje. 

Podla miestnych sprav boli v polke aprila narychlo v Stokholme postavene 2 polne nemocnice, lebo bolo potrebne navysit kapacitu. 

Atp. Vo Svedsku to zvladame fakt poprdeli ;) Asi by to bolo este horsie keby Svedi  nedodrziavaju social distancing uz 40 rokov :) 

0 Citovat

Katka napsal(a):

Atp. Vo Svedsku to zvladame fakt poprdeli ;) Asi by to bolo este horsie keby Svedi  nedodrziavaju social distancing uz 40 rokov :) 

Bože, někteří lidé jdou opravdu s prominutím natvrdlí. Tady vůbec nejde o to, že by tam byla situace  lepší, ale že není dramaticky horší v kombinaci se slabými opatřeními. 

0 Citovat

Postrádáte frmol na letišti?  Běžící pás jej vynahradí.

https://www.facebook.com/lulumcg...7673260106

0 Citovat

Libor napsal(a):

Bože, někteří lidé jdou opravdu s prominutím natvrdlí. Tady vůbec nejde o to, že by tam byla situace  lepší, ale že není dramaticky horší v kombinaci se slabými opatřeními. 


Nechápu, proč tady někoho osočuješ z natvrdlosti. Katka nikde ve svém příspěvku nepolemizuje, že by situace byla lepší (ve srovnání s kým nebo čím?) , jen napsala zkušenosti přímo z místa. Z jejího příspěvku, jako někoho, kdo v Švédku žije, se mi nezdá, že by měla pocit, že se to ve Švédsku dělá nějak dobře, toť vše.

0 Citovat

"Hranice nie sú korzo, aby sa tu volakdo prechádzal!" - Gustav Husák, blíže nedatovaná totalita

"Naši turisté utratí v zahraničí 70 miliard, tak by bylo skvělé, aby to utratili tady. Naše země a příroda je úžasná, tak proč k tomu tak nepřistoupit. " - Andrej Babiš, 2020 

via https://www.cnn.iprima.cz/babis-...ebudu-2519


0 Citovat

@eremi

+1

Už ráno jsem chtěl napsat, že natvrdlých jedinců je tu opravdu v poslední době hodně, ale zrovna Katka, která komentuje situaci ze Švédska,  kde sama žije, a tudíž zde neprezentuje svoje dojmy a pocity, mezi ně opravdu nepatří.

0 Citovat

CNN Prima .. uz som videl vsetko .. ale zase ked TA3 sa prezentuje ako partnerska televizia CNN .. tak ok :D

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Tvá důvěra v bullshit čísla produkované orientální totalitní despocii je opravdu k trpkému pousmání. To je asi jako věřit Rusákům, že při 120,000 oficiálně nakažených mají oficiálně 1,200 mrtvých. 

Zřejmě máš problém s porozuměním textu. Nikde jsem nepsal, že mám důvěru v čínská čísla. Zkopíruju závěr předchozího příspěvku, ze kterého by to mělo být každému jasné:  "Já se nebavím o zastavení šíření, ale o zvládnutí přechodu od tvrdých restrikcí k normálu. Na to je nepodstatné, jestli před tím zemřelo o řád víc lidí a jestli přibývají denně jednotky nebo stovky."

0 Citovat

Coinneach napsal(a):

"Hranice nie sú korzo, aby sa tu volakdo prechádzal!" - Gustav Husák, blíže nedatovaná totalita

"Naši turisté utratí v zahraničí 70 miliard, tak by bylo skvělé, aby to utratili tady. Naše země a příroda je úžasná, tak proč k tomu tak nepřistoupit. " - Andrej Babiš, 2020 

via https://www.cnn.iprima.cz/babis-...ebudu-2519



Jednak, a druhak majitelé tuzemských ubytovacích kapacit hbitě zdražili
0 Citovat

eremi napsal(a):


Nechápu, proč tady někoho osočuješ z natvrdlosti. Katka nikde ve svém příspěvku nepolemizuje, že by situace byla lepší (ve srovnání s kým nebo čím?) , jen napsala zkušenosti přímo z místa. Z jejího příspěvku, jako někoho, kdo v Švédku žije, se mi nezdá, že by měla pocit, že se to ve Švédsku dělá nějak dobře, toť vše.

A já snad někde píšu, že Katka tvrdí, že to tam je lepší? 

Aluska napsala: "navíc pokud se jim to ve Švédsku nějak nevyhrotí, tak se ukáže, že situaci zvládli i bez zbytečných restrikcí"

Na to reagovala Katka, že si nemyslí, že to tam jde úplně hladce.

 A na to jsem jen napsal, že to samozřejmě nikdo neočekává, že to tam bude lepší než v jiných zemích, ale že to nebude výrazně horší než v jiných zemích, což by byla výhra.

0 Citovat

@Libor: Pak teda nechápu, proč jsi takto reagoval v odpovědi na reakci Katky, když víš, proč to napsala. Výhra to bude pro Švédy, protože to ustáli i při menších omezeních bez podobných problémů, jaké měli v nejvíce postižených zemích (až na několikanásobně větší množství mrtvých oproti sousedům). Mimo Skandinávii se ale tento model nemohl použít, jak vyplývá z jiných reakcí včetně mé na švédský přístup.


0 Citovat

Já to taky nemyslela, tak že to tam maj úplně na pohodu, to asi nebude z 99% nikde na světě, ale obešli se bez zavírání služeb, obchodů, bez buzerace lidí nosit roušky pod pokutou 10tis. a další věci. To že jim zdravotnictví neběží úplně normálka, se dá chápat, že si Katka vyzvedne léky o 3dny později se dá přežít ( asi nemá životu ohrožující stav), ale u nás se lékařská pomoc téměř zastavila... kamarádka měla jít v březnu na vyndání nádoru po chemoškách a šla až o měsíc později, co když jí teď ten měsíc bude chybět?? :-(  Doktoři se nudili, protože operovat nesměli a setřičky v pracovní době žehlily roušky.  Nemocnice, co ve Stockohlmu postavili navíc, potřeba nebyly. Kdyby nepodcenili rozšíření viru v domovech důchodců, tak maj mrtvých o 50% méně minimálně.

Samozřejmě jim taky zkrachuje plno firem, aerolinky, restaurace, ale nepotáhne se jim to několik měsíců. My nakonec u nás za půl roku zjistíme, že nakažených u nás bude stejně třeba 20tis. a že s příchodem zimy, budeme muset zase všechno zavřít a přiškrtit a pojede to nanovo.

0 Citovat

@Aluška: To je pořád dokola. Obešli se bez zavírání služeb atd., protože Švédové dodržovali doporučení nikam zbytečně nechodit. Tj. fakticky byla situace podobná jako ve většině zemí. Takový přístup se nedá moc použít mimo Skandinávii (a např. Jižní Koreu, Tchaj-wan a Singapur, kde to řešili po zkušenostech jinak, ale taky bez velkých restrikcí). Potáhne se to tam podobně jako jinde. Ty domovy důchodců se nedají stoprocentně uhlídat, i kdyby tam personál bydlel bez opuštění budovy 2 měsíce (a ani to se nedá nařídit). Je třeba zajistit i zásobování, opravy, management, účetnictví atd.

Promořenost je ve Švédsku několikanásobně větší než u nás, ale pořád příliš malá na to, aby v případné další vlně měli výrazně lepší situaci. 20000 nakažených by za celou další zimu u nás, pokud bude další vlna, byl pohodový výsledek (cca 220 denně v průměru). To by se obchody, služby a firmy nezavíraly, jen např. divadla, koncerty, bary atd. by to možná odnesly.

Naléhavé případy zdravotnictví řešilo. Spíš byl problém, že sami lidi se báli přijít do nemocnic. Zpoždění se nedá svádět na vládní opatření, ale na koronavirus. Kdyby nebyla opatření, v situaci podobné nejpostiženějším zemím by zdravotnictví zkolabovalo stejně. Osobně jsem toho názoru, že když má někdo rakovinu v mladším věku, může si za to především sám.

0 Citovat

na detskou onkologii s tebou, vychazis mi jako empaticky psycholog

0 Citovat

Daniel napsal(a):

na detskou onkologii s tebou, vychazis mi jako empaticky psycholog

Zrovna jsem chtěl napsat, ze to teda LiborS těžce přestřelil. 

0 Citovat

@Daniel: Děti jsem nemyslel, ale např. toto:

Smutné světové prvenství zaujímají Češi ve výskytu rakoviny konečníku a tlustého střeva. Ročně je u nás identifikováno osm tisíc nových případů postižených touto nemocí. Je to dáno především špatnými stravovacími návyky, nadbytečným příjmem tuků, kouřením a zvýšenou konzumací alkoholu.

https://www.vitalia.cz/clanky/to...-rakoviny/

Podle výzkumu American Cancer Society mají lidé narození v roce 1990 dvojnásobně vyšší riziko, že onemocní rakovinou tlustého střeva ve srovnání s lidmi narozenými roku 1950. U rakoviny konečníku je pak riziko dokonce čtyřikrát větší.

https://www.mojezdravi.cz/zdravy...-4825.html

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Osobně jsem toho názoru, že když má někdo rakovinu v mladším věku, může si za to především sám.

Ou, tak, jak jsem asi ja trosku přestřelil s Katkou s tou natvrdlosti, za coz se omlouvam, tak tohle je asi ta největší hloupost, co jsem teď v poslední době slyšel. 

0 Citovat

Libore-S, osobně jsem toho názoru, že by sis měl některé své názory raději nechat pro sebe. A nebo se dovzdělat ohledně rakoviny, koronavirus by ti šel náramně. Tohle už  je fakt trochu moc.

0 Citovat

Já chápu, že to dost lidí nepochopí anebo si to nechce připustit, aby nemuseli nic měnit na svém pohodlí, konzumu a rychlém tempu. Stojím si ale za tím, že za většinu civilizačních chorob, kam rakovina patří, může nezdravý životní styl posledních desítek let. To ani nikdo soudný nemůže zpochybňovat. Výzkumů a článků je o tom spousta např.:

http://web2.mendelu.cz/af_291_pr...p;typ=html

https://cs.wikipedia.org/wiki/Ci...AD_choroba

0 Citovat

@Libor_S - tohle jsi posral... Manželka mého výborného kamaráda, holka z vesnice, nekuřačka, absolutně super zdravý životní styl, nakupovali skoro výhradně na biofarmách, skoro až taková biomatka, alkohol výjimečně, velmi veselá a absolutně u všech oblíbená. Někdy v 37 letech jí byla víceméně náhodně diagnostikována rakovina, původně tuším ženských orgánů. Bojovala s tím statečně 7 let než zemřela. Vyzkoušela všechno od chemoterapie po různé šarlatány, do poslední chvíle se s tím prala jak mohla. Kámoš zůstal se 3 nezletilými dětmi. Jak si za to kurva mohla? Její příběh by byl na film, mám teď slzy v očích, když si vzpomenu jak se snažila děti připravit na to, až tady nebude, nejstaršího syna učila žehlit, holky vařit. Navíc ten naprosto nedůstojný konec v Motole. Ach jo, překvapil jsi mě tímto zhovadilým názorem. Sorry.

0 Citovat

Vznik zhoubných nádorů v dětství a časné dospělosti je jenom minimálně podmíněn životosprávou (na rozdíl od zhoubných nádorů ve vyšším věku) a předcházet jim prakticky nelze. Hlavní roli zde hraje genetika. Zhoubné nádory v tomto věku jsou vzácné, naprostá většina je ve věku cca 50+.

0 Citovat

Naše kamarádka, maminka batolete a miminka, vždy zdravá - ve 28.letech agresivní rakovina kostí a do dvou let zemřela- tak to běž povědět jejímu muži, dětem a rodičům, že si za to může sama.

Kolik mladých žen má rakovinu prsu nebo vaječníků, a to si způsobily jak?

Ještě teda něco k tématu, k tomu Švédsku- https://finmag.penize.cz/kaleido...-internetu

0 Citovat

Taky znám případ - mladá chytrá holka, pouze zdravá výživa, sportovec, dostudovala a umřela na rakovinu štítné žlázy.

0 Citovat

Přesně jako moje kamarádka rozhodně nepatřila ani mezi obézní, ani že by pila,  sportovně založená, jedla zdravě, ano kuřačka, 41let a má rakovinu střeva a konečníku a momentálně už víc jak půl roku s vývodem, mamka 13letýho kluka, na kterýho je sama, když jsem ju viděla před týdnem, vypadá na 50 a sotva chodí, všichni se modlíme, ať se z toho dostane, byl by to už třetí případ u nás v práci, koho by rakovina dostala už před 45 rokem života.


To jen taková odbočka, na vir umíraj taky většinou obézní, staří a jinak oslabení jedinci, takže si za to teda vlastně taky můžou sami?
0